CLOSE

MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA…

Niezwykle inspirująca muzyczna podróż, która przenosi słuchaczy w odległe o tysiące kilometrów, najciekawsze części Świata.
– Jedyny projekt muzyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych o tak bogatej formule, wykorzystujący klasyczne instrumentarium, oryginalne instrumenty etniczne oraz elektronikę.
– Wyjątkowa muzyka będąca połączeniem world music z muzyką elektroniczną.
– Ponad 15 różnorodnych krain i muzycznych historii.
– Ponad 20 oryginalnych instrumentów etnicznych.
– 60 minut wspaniałej podróży.
– Sześciu muzyków.
– Tysiące uśmiechów.

Wykonawcy:
Piotr Steczek – muzyka, skrzypce, skrzypce elektryczne, flety orientalne:
duduk, ney, zurna, shakuhachi, fujara,
Zuzanna Janczak – skrzypce, wokal
Andrzej Konieczny – skrzypce
Eugeniusz Mikołajczyk- altówka
Karolina Nowak – Waloszczyk – wiolonczela
Wojciech Morcińczyk – instrumenty perkusyjne

Koncert
60 minut wspaniałego koncertu – muzycznej podróży, podczas której słuchacze poznają muzykę z różnych zakątków świata, ciekawostki muzyczne związane z danym regionem oraz poszczególne instrumenty etniczne. Koncert prowadzony jest przez solistę zespołu lub konferansjera.

Warsztaty
Z muzyką dookoła świata w formie warsztatów to projekt przeznaczony zarówno dla dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych. Prowadzenie koncertu dostosowane jest do danej grupy odbiorców. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję dowiedzieć się więcej na temat muzyki i instrumentów poszczególnych regionów świata oraz aktywnie uczestniczyć w wykonywaniu muzyki. Dodatkową atrakcją jest ciekawy konkurs z nagrodami. Warsztaty mogą odbywać się w szkole lub innych placówkach czy instytucjach.
Czas trwania: 45 lub 60 minut. Prowadzenie – solista zespołu.

Co nas wyróżnia ?
– Chęć dzielenia się naszą pasją do muzyki.
– Profesjonalizm.
– Oryginalny styl naszych projektów jako sztuki, w której nie ma podziałów
i granic, a językiem łączącym ludzi z całego Świata jest muzyka.
– Zachęcanie słuchaczy do aktywnego odbioru muzyki.
– Umiejętność przekazania tego co najistotniejsze w przystępny, ciekawy
i optymistyczny sposób osobom w każdym wieku.

Recenzje

Koncert pt. „Z muzyką dookoła świata” to barwny i pod wieloma względami urozmaicony przegląd różnych muzycznych stylów. Uwrażliwia młodych słuchaczy na urok egzotyki, nieznane w europejskiej kulturze instrumenty i skale, a także na inne od naszego poczucie muzycznego rytmu i czasu. W muzycznej wędrówce nie brakuje przystanków europejskich – tych o szczególnie specyficznych cechach, jak Bałkany czy Irlandia. Wyraźnie zarysowany jest punkt wyjścia i ostateczny cel wędrówki – czyli twórczość rodzima, którą muzycy NOSPR prezentują ze szczególną starannością. Wirtuozerię instrumentalną uzupełnia także niekiedy czynnik wokalny, wzorowany na tzw. śpiewie białym. Do aury koncertu dostosowane są efekty świetlne, które jednak nie dominują nad całością.
Piotr Steczek, autor projektu mieszczącego się w kategorii modnej w ostatnich latach world music, potrafi nawiązać z młodymi słuchaczami naturalny i pełen entuzjazmu kontakt, zachęcając ich do aktywnego słuchania.
Aleksandra Konieczna- Kierownik Centrum Edukacji Muzycznej NOSPR w Katowicach

(…) Ta wspaniała podróż wprowadziła nas w świat pięknie brzmiących instrumentów, dźwięków i rytmów. W świat muzyki ilustrującej poszczególne kontynenty i regiony. Cudowny koncert w wirtuozowskim wykonaniu przez muzyków NOSPR oczarował mnie. Odczuwałem niesamowite emocje na równi z dziećmi i młodzieżą szczelnie wypełniającą salę kameralną NOSPR wsłuchując się jak spontanicznie podejmuje dialog z artystami i włącza się chórem w płynącą linię melodyczną wyklaskując rozmaite rytmy. Moje głębokie ukłony i gratulacje dla projektodawców, a zarazem wykonawców tej magicznej podróży w świat dźwięków, rytmów i instrumentów. Koncert ten jest niezwykle potrzebny w kształtowaniu i budowaniu wrażliwości młodega człowieka oraz pięknych wartości płynących ze sztuki, jakie decydują o tym, że stajemy się w pełni ludźmi.
Czesław Gałużny – Artysta Malarz, Poeta

Mamusiu, to jest najlepszy koncert, na jakim tutaj ( w NOSPR ) byłem!
Jaś lat 9

Doskonały koncert, gratulacje!
Adam Mader

Orient dub expres - Orient Dis