CLOSE

.

„Warszawski Lutosławski” – projekt muzyczy, w którym Magda Navarrete i Piotr Steczek odkrywają zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość kompozytora. Ukryty pod pseudonimem „Derwid“ pisał w latach 50-tych i 60-tych przepiękne piosenki: walce, fokstroty, slowstepy czy tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności.

Płyta i spektakle zabierają słuchaczy w niezwykłą podróż do „tamtych lat“, a retro piosenki niczym wehikuł czasu przenoszą w atmosferę potańcówek i popołudniowych „fajfów“. Gdzie niegdyś rozbrzmiewały utwory „Derwida“ śpiewane przez Sławę Przybylską,Mieczysława Fogga czy Irenę Santor.

„Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć Polakom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora. Stworzyli projekt, który swoim brzmieniem nawiązuje do tradycji kiedy orkiestry grały na żywo, bez przeprodukowanych, komputerowych brzmień.

„Warszawski Lutosławski” to kwintet smyczkowy, intrumety akompaniujące, kontrabas i perkusjonalia w opracowaniach Piotra Steczka, a także retro głos: Magdy Navarrete. Spektakl “Warszawski Lutosławski” to uczta dla wszystkich tęskniących za melodiami z duszą i charakterem. Wspaniałe widowisko, podczas, którego artyści wspólnie z publicznością łączyć będą klasykę z nowoczesnością.

Premiera płyty “Warszawski Lutosławski” odbędzie się w Warszawie w Teatrze Syrena podczas oficjalnego premierowego spektaklu muzycznego “Warszawski Lutosławski” 7 marca 2015.

Magda Navarrete, na stałe związana z Teatrem Syrena i Teatrem Polonia,
gdzie regularnie występuję w autorskim spektaklu “Café Brasil” i “Bolero Night” oraz “Flamenco Namiętnie”. W dorobku ma dwie płyty: Chilli (2008) IMAN (2010). Singlem z drugiej płyty było „Vete mi corazon”- hiszpańskojezyczna wersja utworu „Uciekaj moje serce” zaśpiewana wspólnie ze Staszkiem Soyką. Tym razem zmierzyła się z klasyką w ojczystym języku dodając jej osobistego charakteru i swoistego, latynoskiego “feelingu”.

Piotr Steczek – kompozytor, aranżer, skrzypek, multiinstrumentalista.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
na wydziale instrumentalnym w klasie skrzypiec Marka Mosia.
Skrzypek Orkiestry Kameralnej AUKSO oraz założyciel i lider kwintetu ESUS.
Jako kompozytor i aranżer zapraszany jest do współpracy przez czołowych artystów sceny polskiej m.i. MYSLOVITZ, CREE, Dorota Miśkiewicz, Artur Rojek. Jest autorem wszystkich opracowań projektu „Warszawski L utosławski”.

Kwintet „Esus”:
Paweł Steczek – instumenty klawiszowe, akordeon
Mateusz Moś – skrzypce
Jarosław Samson – altówka
Aleksandra Steczek – wiolonczela
Maciej Garbowski – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Orient dub expres - Orient Dis