CLOSE

BIOGRAFIA

Piotr Steczek
Scroll

 

Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej
w Katowicach, skrzypek Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso.
Od wielu lat fascynuje się muzyką z różnych stron świata i kolekcjonuje oryginalne instrumenty etniczne, na których gra. W swoich kompozycjach czerpie inspiracje zarówno z muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Gra także na 6-strunowych skrzypcach elektrycznych.

Jako solista – skrzypek i multiinstrumentalista – występował w salach koncertowych w Polsce i Europie, m.in. w sali koncertowej NOSPR w Katowicach, Filharmonii Narodowej w Mińsku oraz Filharmonii Narodowej w Wilnie. Prowadził wiele autorskich projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Występował jako dyrygent i instrumentalista z własnymi kompozycjami współpracując z takimi zespołami jak: Radomska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Stołecznego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia oraz Orkiestra Leopolda podczas obchodów przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej w Warszawie i na Festiwalu OFF w Katowicach. Razem z bratem-Pawłem Steczkiem – założył zespół Medulla, który charakteryzuje się oryginalnym, mocnym syntezatorowym brzmieniem, połączonym z subtelnymi melodiami i etnicznym zabarwieniem instrumentalnym.

Piotr Steczek jest autorem licznych projektów muzycznych, m.in. Chopin Odyssey, w którym melodie utworów Fryderyka Chopina zostały opracowane i zaaranżowane na trio jazzowe i orkiestrę kameralną.
Artysta nagrał i wyprodukował wiele albumów, m.in. Esus w 2008 roku, Asi Mina – Wybiegły! w 2011 roku, Medulla Thrills w 2012 roku oraz Warszawski Lutosławski w 2015 roku. Jako kompozytor-aranżer Piotr Steczek współpracował z takimi artystami i zespołami, jak:
John Greenwood, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Stanisław Soyka, Artur Rojek, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Kiljański, Katarzyna Cerekwicka, Marek Moś, Marcin Wyrostek, Urszula, AphexTwin, Prefuse 73, Myslovitz, Cree, Button Hackers, Sonos Quartet, Aquila Quartet.

Orient dub expres - Orient Dis